• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

packet loss

 1. m3nka

  Проблем со packet loss на CS GO

  Здраво, Пред неколку дена ми се појави овој проблем додека играм CS GO (не сум проверила на други игри). Имам packet loss и choke од ~2%-55%. Се случува можеби на секои 10 или 15мин. Се јавив на Телекабел, и тим од телекабел беше тука и ми кажаа дека проблемот не е до нив. Проверував со...
 2. JellyfitzDMT

  Packet Loss

  Пробам да идентификувам уште од вчера кој е изворот на packet loss проблемот што го имам. Првпат приметив кога почнав да пуштам некои онлајн игри. Специфично во случајот COD Warzone, каде packet loss-от варира измеѓу 20 до 60%. Pа го пингирав директно нивниот сервер преку PingPlotter и WinMRT. И...
На врв Дно