Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

p55-ud3l

  1. Cevi

    Помош за Оверклок на Intel i5 650

    Инаку се убив од читање по нетов што како треба и на крај ми текна тука да побарам. :) И види ти на македонски се фино објаснето. Кој нема у глава ќе има у нозе (во очи у мојов случај). Но сакам да подразјаснам некои работи пред да почнам со оверклок. Имам основна (по бајата) конфигурација и...
На врв Дно