• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

p2000

  1. Costigan_Jr

    Продадено [продадено] - PNY Quadro P2000 (Quad DP)

    Користена околу 2 години. Преостаната гаранција уште околу 1 година од Нексио-Скопје. Доаѓа во оригиналната фабричка кутија со сите додатоци како што доаѓа нова. Главни придобивки: Перформанси во CAD апликации далеку подобри и од RTX 2080 Ti 10-битна репродукција на бои Потрошувачка од само...
На врв Дно