• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

overwatch

 1. JensenInterceptor

  Соиграчи за Овервач?

  Ај кој е добар и страствен играч на Овервач да ми прати барање за пријателство. Не можам да го пројдам Uprising(Торбјорн, Рајнхарт, Мерси и Трејсер) на тешко. vladDTerran#2604
 2. wadapdoc

  Blizzard со план да организира глобална лига за Overwatch со плати за играчите и др бенефиции

  Иако кај нас е-спортот е во фаза на хибернирање тоа незначи дека неможе повторно да се изгради сериозно community околу него како што имаше пред gaming да значи нешто на глобално ниво кога постоеа кај нас играчници како Инсомниа и Ентернет и имаше огромен hype околу Кантер и Дота и gaming во...
На врв Дно