• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

our planet

  1. JensenInterceptor

    Документарна серија „Наша Планета“

    Сега изгледав втора епизода од оваа фина серија на Нетфликс. Се вика „Наша Планета“(Our Planet) со Дејвид Атенбороу. Сеуште не сум го излистал сајтот но сакав да споделам. Демек што и како може да направиме за нашата планета. Меѓу другото, некој треба да направи сајт и за тоа како да си ја...
На врв Дно