• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

осигурување

 1. Gilfoyle

  Осигурување на мобилен телефон

  Барав по интернетов, се јавив во неколку осигурителни компании и сите беа како паднати од марс и првпат слушнале дека некој сака да осигура мобилен телефон. Освен дечките во Uniqa кои ми кажаа дека може само преку Нептун и Еуролинк само преку Телеком. Односно дека само таму купените прозиводи...
 2. gokica

  Осигурување на електронска опрема

  Дали некој има повеќе податоци околу тоа која електронска опрема може да се осигура во Македонија и кои се условите. Дали може да се осигура стар компјутер, телевизор или фото опрема на пример? Дали исплаќаат уредно и без трзавици? Што се случува доколку опремата ја оштетите самите во тек на...
На врв Дно