• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

осигурување

 1. Banjifiko

  Осигурување на велосипед и велосипедисти

  Сакам да слушнам ваши искуства и размислувања на тема: осигурување на велосипед и велосипедисти. Гледам дека Сава осигурување и Еуролинк имаат пакети кои се движат од 1 € месечно па нагоре. Во градскиов сообраќај се чувствува голем недостаток на возачка култура, има заштитени говеда кои...
 2. Gilfoyle

  Осигурување на мобилен телефон

  Барав по интернетов, се јавив во неколку осигурителни компании и сите беа како паднати од марс и првпат слушнале дека некој сака да осигура мобилен телефон. Освен дечките во Uniqa кои ми кажаа дека може само преку Нептун и Еуролинк само преку Телеком. Односно дека само таму купените прозиводи...
 3. gokica

  Осигурување на електронска опрема

  Дали некој има повеќе податоци околу тоа која електронска опрема може да се осигура во Македонија и кои се условите. Дали може да се осигура стар компјутер, телевизор или фото опрема на пример? Дали исплаќаат уредно и без трзавици? Што се случува доколку опремата ја оштетите самите во тек на...
На врв Дно