• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

оптимизација

  1. Miki98

    Оптимизација на страни и форуми

    Здраво другари Решив да направм нов канал на јутуб,и да уплоадурам видеа за оптмизација на страни и форуми. Дали сега може некој да ми помогне 1.Kaко да направам friendly seo url на страна или на форум? Дали треба да менам .htacess.txt 2.Inline CSS Test 3.Deprecated HTML Tags Test 4.CDN Usage...
На врв Дно