• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

optane

  1. gokica

    Intel Optane - 3D Xpoint, нов вид меморија

    Мислам дека сме немале тема за оваа нова технологија до сега. Intel заедно со Micron работеа на нов вид на меморија која треба да претставува револуција на ова поле. Се вика 3D Xpoint а првите SSD базирани на истата треба да излезат догодина. Нема детални информации освен што истата треба да...
На врв Дно