• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

општо

  1. B

    Програмирање, што и како да се одбере?

    Заинтересиран сум да започнам со изучување на програмирање (програмски јазик) и вака разгледувам по нет што и како,туторијали и слично но се ми е измешано. Значи ме интересира кој јазик да започнам да го изучувам (c++,java,c#,php,html,css...),за колку време може да се совлада,кој е најисплатлив...
На врв Дно