• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

oprema

  1. imperial

    Домашно аудио студио

    Нека биде ова место за искуства со аудио интерфејси, софтвер и слични помагала за аудио продукција. Без борба кој програм или хардвер е подобар, само лични искуства. Мене ме интересира споредбата помеѓу Focusrite и Presonus комплетите кои се продаваат кај нас. Оние со микрофон и слушалки...
На врв Дно