Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

openwrt

 1. Нема Слика

  рутер Xiaomi AX3200

  Се продава рутерот (Xiaomi AX3200), инаку рутерот е на openWRT (сменет му е фабричкиот Mi WiFi). https://openwrt.org/toh/xiaomi/ax3200 Го земав како секундарен рутер кога се селев, ама испадна дека само еден ми врши работа па затоа вториов иде на продажба.
 2. Pej4o

  Xiaomi Mi WiFi Router ALL Firmware (Padavan/OpenWRT)

  Помош,Подршка,Флешување,firmware и др...
 3. Андреј

  AC рутери со OpenWrt/Padavan до $50

  Барав рутер кој би имал солидна конфигурација и редовни апдејти. Дојдов до следнава статистика: Топ 10 OpenWrt AC рутери според преземања на фирмвери (Септември 2019): 1. TP-Link Archer C7 v2 2. D-Team Newifi D2 (Newifi3) 512MB RAM! ~$45 на eBay со испорака 3. TP-Link Archer C7 v5 4. Xiaomi...
На врв Дно