Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

opengl

  1. JensenInterceptor

    3Д програмирање наспроти 3Д моделирање

    Оддекогаш ме занимале 3Д програми и компјутерска графика, и сега во последно време би сакал да научам 3д програмирање со Опен Џи Ел. Значи јас сум програмер/ софтверски инженер, но не и графички дизајнер или 3д моделар. Па ме занима дали програмирање со Опен Џи Ел или Директ Икс е повеќе врзано...
На врв Дно