Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

онлајн купување

 1. Miki98

  Нарачка на s7 edge

  Здраво Од каде можам да купам нов samsung s7 edge blue coral G935F? Дали може преку ebay? Наши половни не се исплатат.
 2. K

  Како да се прифаќаат онлајн трансакции?

  Здраво дечки Веќе извесно време користам Payoneer акаунт за да прифаќам онлајн трансакции. Прво, доколу парите останат на Payoneer дали треба да се плаќа нашиот 10% данок. Второ и поважно, дали сте запознаени со некој друг сервис преку кој може да се извршат трансакции побрзо? (т.е. да нема...
 3. D

  Е-трговијата во Македонија во 2016-та

  Клучни статистики од текстот: Македонците потрошиле 63 милиони евра за онлајн купувањa од јануари до септември 2016 година. Според Државниот завод за статистика во првото тримесечје од 2016 година, од вкупното население на возраст од 15 до 74 години, интернет користеле 72%, а 61% го користеле...
На врв Дно