Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

oneplus 8 pro custom rom

  1. Miki98

    OnePlus 8 Pro инсталирање на Lineageos

    Здраво ит другари Дали може некој да ми помогне за инсталација на OnePlus 8 pro custom rom, не сум досега инсталирал custom rom на OnePlus,страв ми е да не згрешам. Бидејќи секој пат користам custom rom без надградби на нов фримвер,и ептен добро работи на custom rom . Дали треба да инсталирам...
На врв Дно