• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

официјална апликација

  1. D

    IT.mk официјални Android и iOS апликации

    Како што можеше да се забележи од банерот што циркулира, објавена е официјалната Android апликација за IT.mk, powered by Lynx.press. Апликацијата е достапна на Google Play, само пребарајте IT.mk или пак директно на линков. Апликацијата за сега ги има само вестите од порталот и служи за...
На врв Дно