• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

office 365

 1. P

  Office 365 for school. Дали некој во МК се има регистрирано?

  Здраво. Сакам да знам дали некoe училиште во МК има регистрирано овој пакет https://products.office.com/en-us/academic/compare-office-365-education-plan Пополнив регистрација, се регистрирав на Емаил со сопствен домен но не добив одговор. Ме интересира бесплатниот пакет
 2. l1d0v1c

  Word 2016 премногу споро работи

  Во последно време имам проблем со Word-от. Работи премногу споро, лагира при скрол, лагира при куцање, едноставно не се работи на него. Инаку имам Office 365 пакет, заедно со лиценциран Windows, со што лош активатор или слично се исклучува од муабетот. Гуглав по нетов и видов дека е многу...
На врв Дно