• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

објектив

 1. Oktar

  Продадено Tokina AT-X 11-16mm F/2.8 Pro DX II for Canon

  Го продавам објективот од насловот, бидејки повеќе од година дена не сум го ни погледнал а најверојатно и во наредната година нема нит да мрднам нит да сликам нешто за што ќе си речам еј чек да ја ставам токината :( објективот е во перфектна состојба, имам за него и кутија и доаѓа со УВ филтер...
 2. spiritBreaker

  Широкоаголен објектив за Canon 1200D

  Здраво дечки, имам апарат од насловот. кој широкоаголен објектив би ми го препорачале да го земам ? гледав нешто објективи во ова во беверли до логинг продавницата (не ми текнува како се вика) ама би сакал да слушнам и ваше мислење
На врв Дно