• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

novirusthanks

 1. Lokvan

  NVT EXE Radar Pro

  Whitelist Applications, Allow & Block Processes with EXE Radar Pro | NoVirusThanks NVT EXE Radar Pro e аntiexecutable алатка со која корисникот може да направи whitelist, blacklist, allow once, block once или block + delete на било која ЕХЕ датотека која се обидува да се изврши. Или како што...
 2. Lokvan

  OSArmor, од NoVirusThanks

  Би сакал да укажам на постоењето на едно интересно парче freeware софтвер наречено OSArmor, од NoVirusThanks. Prevent Malware and Ransomware with OSArmor | NoVirusThanks Тоа што го работи програмот, според авторот е: „The Anti-Exploit module accurately monitors child processes executed from...
На врв Дно