• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nosql

  1. jovankaramac

    NoSQL - MongoDB

    Ne uspeav da najdam NoSQL sekcija na forumov pa zatoa ovde pisuvam. Me interesira dali ima nekoj sto raboti MongoDB ili mozebi ima nesto da spodeli nekoi malo proekce. Momentalno sum vo faza na ucenje pa sakam da go sovladam podobro, i zatoa me interesira nesto konkretno da napravam.
На врв Дно