• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nonce

  1. zeroscience

    EmbedThis GoAhead Web Server 5.1.1 Digest Authentication Capture Replay Nonce Reuse

    #!/usr/bin/env python3 # -*- coding: utf-8 -*- # # EmbedThis GoAhead Web Server 5.1.1 Digest Authentication Capture Replay Nonce Reuse # # # Vendor: Embedthis Software LLC # Product web page: https://www.embedthis.com # Affected version: <=5.1.1 and <=4.1.2 # Fixed version: >=5.1.2 and >=4.1.3 #...
На врв Дно