• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nokia 6600

  1. JensenInterceptor

    Даден број не може да се бира - Бројот е нецелосен?

    Имам пријател, не можат да го бираат неговиот број, се јавува автоматската секретарка, која вели „Бројот е нецелосен“. Иначе бројот е на ВИП и почнува со 076. Пораки може да се праќаат ама не може да се бира. За разлика, телефонот може да ѕвони на други телефони. Модел: Нокиа 6600 Дали знае...
На врв Дно