• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

noip

  1. spiritBreaker

    DMZ на JT3300V

    Здраво на сите, го имам следниот 4г модем од неотел: JT3300V (повеќе детали тука: http://www.jatontec.com/file/upload/201804/03/18-10-08-42-1.pdf ) преку noip.com , наместен ми е редирект кон јавната адреса (инсталиран е и нивниот клиент за апдејтирање на јавната адреса), и се работи супер...
На врв Дно