• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

noan8 android nuget македонски јазик тастатура

  1. Aleksandar1212

    NOA N8 македонски јазик и тастатура

    Скоро веќе недела дена како си купив NOA N8 од мегамобил во Скопје и можам да кажам дека сум задоволен од телефонот. Солидна 5000 амперска батерија и 4 гига рам... се у свему за 250 евра телефонот е супер. Забележав дека во андроидот којшто иде си телефонот нема македонски јазик како поддршка па...
На врв Дно