• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nlbpay

  1. Глупав

    Телефон без NFC со Mi Smart Band со NFC за безконтактно плакање

    Меркам понов модел на поеконимична варијатна на телефон без NFC (се надевам и дека наскоро ќе се добие Android 10 на него). Исто така од одредени причини сакам да имам безконтактно плаќање на него, па меркам и Mi Smart Банд 4 NFC верзија, (меѓу другото и поради следење на sleep cycle). Дали е...
На врв Дно