• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

низи

  1. D3N1EL

    Проблем со динамички низи во С

    Задачата е следна: Проблемот кај мене произлегува после внесување на броеви во низата, добивам краш секој пат кога се повикува функцијата newArray - т.е. кога создавам нова матрица, во која ги копирам сите елементи од 0 до првиот парен број(од парот), вметнувам нивната средна вредност и ги...
На врв Дно