• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nitro+

 1. gremlin

  Продадено Sapphire RX 5700XT Nitro + 8GB

  https://www.anhoch.com/product/599867418/sapphire-amd-nitro-radeon-rx-5700-xt-8gb-gddr6-2xhdmi2xdp-argb-tri-x-pcie-40-dx12 Купена е од gOJDO фебруари годинава со гаранција од Анхоч. Цена: 25.000
 2. gremlin

  Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

  Се продава графичка Sapphire RX580 Nitro+ 8GB користена 10 месеци купена од грција, во одлична состојба во кутија комплет. Користена е на мојот домашен пц цело време. Добар оверклокер е, иде без проблем на 1450 / 9000 без додатен напон, повисоко немам тестирано. Цена 10.000 Sapphire RX580...
На врв Дно