• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

nikkor

  1. Boce!

    Рецензија Sigma 17-50 f2.8 vs. Nikkor 50 mm f1.8

    Сакајќи да избегам од секојдневните обврски, се позанимавав малку со двава објективи - Sigma 17-50 f2.8 vs. Nikkor 50 mm f1.8 (FX). Ги ставив во доста слабо светло (слабо осветлена соба) и направив фотографии за да ги споредам. Подесив ИСО на 800, Сигма-та на 50мм, и сликав две сцени. Едната е...
На врв Дно