Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

nfc

 1. Глупав

  Телефон без NFC со Mi Smart Band со NFC за безконтактно плакање

  Меркам понов модел на поеконимична варијатна на телефон без NFC (се надевам и дека наскоро ќе се добие Android 10 на него). Исто така од одредени причини сакам да имам безконтактно плаќање на него, па меркам и Mi Smart Банд 4 NFC верзија, (меѓу другото и поради следење на sleep cycle). Дали е...
 2. Глупав

  NFC Writer

  Барам инфо за квалитетна NFC апликација... Нешто прабарував ама не ми фатија око тие неколку што ги гледав... Колку опфаќа повеќе сетинзи на телефонот толку подобро... Ако има некој искуство нека сподели...
На врв Дно