Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

nexus

  1. RagingDemon

    Android N

    На изненадување на сите, Гугл денес ја објави првата превју верзија на Андроид Н. Привју верзиите се достапни за следниве уреди: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Android One, Nexus Player, Nexus 9, и Pixel C. Дел од новините кои ги донесува Андроид Н се мултивиндоу, подобрени нотификации...
На врв Дно