• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nexus 6p

  1. Mikaxsus

    Проценка Nexus 6P

    Со тешка душа го ставам телефонов на проценка и продажба. Доаѓа комплет со сите кабли + 4 маски, освен малото тефтерче што дојде со него како quick start guide/гаранција бидејќи незнам каде е (Пројдена гаранција секако). Нема гребаници, нема паднато (кјути). Софтверот му е сменет, ставен е...
На врв Дно