• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nexus 5x

  1. Pinceta

    LG Nexus 5x R.I.P. motherboard

    Здраво дечки, Пред недела дена ми рикна Nexus-oт, го однесов во Мобеликс и ми кажаа дека е матичната, но не може да се најде матична за да ја заменат. Дали може да ме посочите до друго место каде можам да го средам, или да барам онлајн да си купам матична? Поздрав.
На врв Дно