• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

netflix

 1. JensenInterceptor

  Документарна серија „Наша Планета“

  Сега изгледав втора епизода од оваа фина серија на Нетфликс. Се вика „Наша Планета“(Our Planet) со Дејвид Атенбороу. Сеуште не сум го излистал сајтот но сакав да споделам. Демек што и како може да направиме за нашата планета. Меѓу другото, некој треба да направи сајт и за тоа како да си ја...
 2. efto

  Продадено Netflix претплата (поделба на износ)

  Здраво, Се претплатив со уште двајца другари за Netflix Pemium Ultra HD пакетот и ни треба уште еден да ги делиме трошоците. Цената на пакетот е 39.99 TRL или 5.95 EUR на месец. Излегува по 1.5 EUR од човек. Останатите двајца ми платија однапред за 6 месеци, да не се бркаме за ситни пари секој...
На врв Дно