Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

nerezident

  1. Anchor

    Payoneer - Електронски Сервис или Странска Сметка?

    За PayPal е децидно нагласено дека според НБРМ се смета за електронски сервис, но што станува со Payoneer? Дали некој член има добиено конкретен одговор од УЈП или одредена Банка кај нас во која група спаѓа Payoneer? Накратно, според НБРМ, Македонски Државјанин (физичко лице) не смее да...
На врв Дно