• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

нбрм

  1. D

    Е-трговијата во Македонија во 2016-та

    Клучни статистики од текстот: Македонците потрошиле 63 милиони евра за онлајн купувањa од јануари до септември 2016 година. Според Државниот завод за статистика во првото тримесечје од 2016 година, од вкупното население на возраст од 15 до 74 години, интернет користеле 72%, а 61% го користеле...
На врв Дно