Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

native teams

  1. ContentBot

    Native Teams од Битола со инвестицијата од 2 милиони евра ќе го освојува светот [интервју]

    На крајот на минатиот месец македонскo-британскиот стартап Native Teams кој го олеснува, менаџира и координира вработувањето и исплаќањето на тимови ширум светот објави дека добива инвестиција од 2 милиони US долари. Стартапот основан од британецот Џек Тхорогод и битолчаните Александра Митевска...
На врв Дно