Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

nas

 1. DS213j

  DS213j

  Ве молам за проценка на Synology NAS 2-bay DS213j. Состојба како на сликите. Поддржан e од последната верзија на DSM 7.1.1.
 2. Продавам Synology DiskStation 4-Bay (DS414)

  Продавам Synology DiskStation 4-Bay (DS414)

  Продавам користен Synology DiskStation DS414 (за 4 дискови). Беспрекорно работи, користен во домашни услови. Нема гаранција. Marvell Armada 370 1.2 GHz CPU 1 GB DDR3 Memory До 16 TB Internal Capacity 2 x USB 3.0/1 USB 2.0 Port 2 x Gigabit LAN 2 x Cooling Fan Доколку некој има потреба...
 3. Продавам Synology DS 218+ со 2х4TB WD Red PLUS дискови

  Продавам Synology DS 218+ со 2х4TB WD Red PLUS дискови

  Продавам Synology DS 218+ со оригинален адаптер и додатоците кои доаѓаат со него - 2 х 4TB WD Red PLUS (WD40EFZX) дискови. Interface Types: SATA, eSATA External, USB 3.0 3.1 3.2, Ethernet RJ45 Electrical Interface: Ethernet Gigabit - 1Gbps On-Board Cache: 2GB Bays/Ports/Slots: 2 Цена за...
 4. astojkovski

  Домашен Медиа Сервер

  Здраво дечки. Имам во план да спремам домашен медиа сервер. Од него ќе се бара да може да стрима два PLEX излези во 1080p или 1 во 4к во исто време. Телевизорот е поврзан со Xiaomi Android Top Box, така што во овој случај серверот би бил само Data Streamer, не би го користел за видео излез во...
 5. Подарувам NAS Linksys NAS200

  Подарувам NAS Linksys NAS200

  Го подарувам NAS-от од насловот. Морам да известам, уредов ми е купен одамна, 2010/1 можеби. Се карактеризира со тоа што е ужасно спор, со оглед што работам со поголеми фајлови не бркаше работа уште тогаш. Можеби на некој ќе му се најде за некаква употреба. PDF упатство. ПП за пријава за...
 6. Synology DS3612xs

  Synology DS3612xs

  Продавам Synology DS3612xs. Купен 2013 година, користен за активен backup во фирма (трговска не ИТ) во тек на работно време 06:00-22:00 и cloud синхронизација. Не е отваран, сервисиран или променето делови. Сеуште си функционира фабричкото напојување кое е интегрирано. Од пролет веќе не се...
 7. Miki98

  Raspberry Pi Server и Nas

  Здраво ит другари. Еве нешто интересно со Raspberry Pi како да го направиме сервер или nas,и мене ми треба да го направам слично,во оваа тема сакам да дискутирам за помош како може да го направам Raspberry Pi како сервер или нас стораге. Јас сакам да го направам со ссд во него да има save files...
 8. boban984

  DIY NAS од стар лаптоп

  Здраво имам постар лаптоп, Core2Duo T5800, 4GB RAM. Дилемата е дали да иде канта ... бидејки екранот е откачен или да го искористам како NAS сервер, има 1 слот празен за 2.5" сата диск (плус можам DVD драјвот да го извадам). Од тоа што читав по нетов попознати OS за ваквно нешто се FreeNas и...
На врв Дно