Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

нанороботи

  1. ContentBot

    Нанороботите повеќе не се научна фантастика, ќе овозможат ефикасни третмани за многу болести

    Нанороботи кои се движат низ крвотокот и дистрибуираат лекови до човечките клетки борејќи се со болести како што е ракот, повеќе не се научна фантастика благодарение на истражувачите од Институтот за биоинженерство на Каталонија (IBEC). Благодарение на 3D биопечатењето и инженерството, овие...
На врв Дно