• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

najjaci

  1. Fatal1ty_

    iPhone 7 - Генерална дискусија

    На 16-ти Септември 2016 година компанијата apple официјално (во САД) го пушти во продажба нивниот најпродаван призовод, и со тоа ја продолжи традицијата на iPhone паметните телефони. Овој пат тој ја носи бројот 7 и 7 Plus/Pro. Карактеристики: Што треба да знаете за iPhone 7 и...
На врв Дно