• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

надградба

  1. Delta111

    Совет за надградба на LGA775

    Здраво дечки, во последно време некако сум на страна од хардверскиве новости во однос на надградби така да би побарал совет што е најпаметно да се прави со следнава конфигурација: E5200 @ 2.50GHz Arctic Cooling Freezer 7 Pro GIGABYTE GA-EP45-UD3P LGA 775 Intel P45 ATX G.SKILL 4GB (2 x 2GB)...
На врв Дно