• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mysqli

  1. metahuman

    [PHP/MySQL] Вадење податоци од табела според категорија

    Имам функција која треба да вади податоци од следнава табела: - Доколку функцијата getTitles() прими аргумент 1, треба да ги врати сите наслови кои спаѓаат во категоријата 1. Враќа: Title1, Title2 $data = getTitles(1); - Доколку функцијата getTitles() прими аргумент 2, треба да ги врати...
На врв Дно