• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

музичка продукција

 1. M

  Tape loops

  Здраво, неодамна почнав да се интересирам за tape loops (ако некој знае како се вика ова на македонски слободно нека каже), интересно ми е како се прават, како звучат, и аудио и визуелното искуство ми се доста интересни. Дали некој од вас пробал вакво нешто, да сподели да слушнеме можеби :) Јас...
 2. SonicMK

  Музичка продукција и миксови

  Дечки, девојки и музички фанатици, споделете искуства и Ваши soundcloud, mixcloud, beatport, bandcamp итн.. профили или линкови со продукции / миксови / видеа со ваши креации. Ајде и една анкета за оние што продуцираат. Еве да почнам. Продуцирам подолго време на FL Studio во домашни услови...
На врв Дно