• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

multiboot

 1. JensenInterceptor

  Како да знам дека инсталирам со UEFI, Windows 10?

  Имам мултибут УСБ и еден од инсталерите е Виндоус 10 Про. На крајот на името му стои „bootmgr at root“. Иначе јас веќе го инсталирав на мојот нов Леново лаптоп, но требаше да се направи надградба на драјвери. Отидов на сајтот на Леново за дравери, укуцав за кој модел на лаптоп, и кога дојде...
 2. Garfield'

  Помош не се инсталира windows преку мултибоот usb

  Здраво на сите Имам еден проблем сакам да го направам усб-то multiboot да има xp,win7,win8.1 и win10. Е сега пробам прeку yumi да ставам windows xp,после боотирањето на yumi има листа дa избираш windows install ok е но не го покажува windows xp,7,8.1 и win10. Кога идам на windows install.. Ми...
 3. G4M3R

  Туторијал Како да направите multiboot USB 101 (Еasy2Boot)

  Од претходната тема, еве еден туторијал од мене како да направите multiboot да поддржува различни оперативни системи и rescue cd-a. Aлатката која јас ја користам е Yumi Easy2Boot. После многу неуспешни обиди со Yumi и ред други tool-ови, оваа излезе како најдобра варијанта бидејќи дозволува...
На врв Дно