• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

multi-gpu

  1. gokica

    DirectX 12-првите игри

    Мислам дека имаше некоја тема околу ова претходно и ако ја најдам ќе ја спојам. А се извинувам ако ми промакнале информации во темите за АМД, Нвидиа или Виндовс 10. Во меѓувреме веќе може да се видат првите чекори од страна на производителите на игри. Според википедиа игри кои се излезени или...
На врв Дно