• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mtk

  1. Garfield'

    Разлика на верзии во рутер Tp link

    Здраво на сите. Сакам да прашам што е разликата меѓу новите рутери со нова верзија ? Пример: wr841n v13 е со медиатек чипот и послаб процесор,wr841n v11 има малце појак процесор и не е медиатек. Дали има некој искуство и знае да ли се добри новите рутер со медиатек процесор? Гледам дека...
На врв Дно