Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

mtk usb

  1. Garfield'

    Проблем не прима firmware wiko k300

    Здраво Има еден телефон wiko k300. При уклучување само оди на fastboot и толку не сака recoverу да се укличи. Пробанo да се флешива преку мтк sp flash tool. Таман го прочита усб-то пак го снема и пак исто чита го не го чита,значи прекинива на download при црвеното пнење на мтк sp flash tool. Е...
На врв Дно