• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mssql to oracle

  1. katerina87

    t-sql -> plsql "prevod"

    Денеска прв пат се сретнав со oracle и имам една задача да ја завршам, бидејќи прв пат се сретнувам со oracle задачата си ја напишав во mssql и мислев дека ковертирањето ке биде лесно ама како што можам да видам и не е баш. Нешто успеав нешто не, па барам мала помош од вас. Иначе процедурате...
На врв Дно