• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

msi p55-gd55

  1. Zabegann

    Пробелем со МБ плоча или процесор

    Имам матична плоча MSI P55-GD55 и процесор i5-750 и 2 Gb DDR3 1600 MHz рам. Конфигурацијата знае да се рестартира на 15 до 20 мин, или пак кога ке правам стрес тест на процесор за 3 до 5 секунди се рестартира, неколку пати преинсталирам ОС и пак истиот проблем. По дефолт процесорот е клокнат, а...
На врв Дно