Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

мрежа

 1. Продавам нов рутер TP-Link AX20 (AX1800)

  Продавам нов рутер TP-Link AX20 (AX1800)

  Продавам нов рутер TP-Link AX20 (AX1800) WIFI 6. Рутерот е само отпакуван, пробан и вратен во кутија. Следува со кутија и сите додатоци. Рутерот нема гаранција, купен е во странство. Спецификации тука Локација: Карпош - Скопје Цена: 3000мкд (во Сетек е 4300)
 2. QNAP 2.5 GbE Switch

  QNAP 2.5 GbE Switch

 3. bogdan.j

  Ethernet стандарди и кабли објаснување

  Инспириран од една тема од скоро решив да направам едно појаснување на Ethernet стандарди и кабли a и добар refresh мислам дека е за сите(и за мене, јер како бев нападнат, мислев на клада ќе ме стават некои членови-тотално непотребно, бидејќи тие што ме познаваат знаат дека сум човек што не...
 4. Metuzalem

  Препорака за интернет радио “тјунер“?

  Односно кутија со или без звучници, а што се поврзува на аудио опрема (и веројатно се управува преку browser). Поточно, најверојатно само да се „полни“ со IP адреси на радијата преку browser, а со копчиња да се бираат станици и да биде релативно независно од компјутер. Пред неколку години имаше...
На врв Дно