• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

motherboard; tr4; am4; lga1151

  1. Costigan_Jr

    Бази со матични плочи

    Следниве бази со матични плочи со детални спецификации можеби некому би му биле од корист. Содржат информации за кои е потребно доста рачно пребарување и губење време. Socket АМ4 матични плочи Socket TR4 матични плочи Socket LGA1151 матични плочи За оние кои сакаат да ги...
На врв Дно