Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

mongodb

 1. jovankaramac

  NoSQL - MongoDB

  Ne uspeav da najdam NoSQL sekcija na forumov pa zatoa ovde pisuvam. Me interesira dali ima nekoj sto raboti MongoDB ili mozebi ima nesto da spodeli nekoi malo proekce. Momentalno sum vo faza na ucenje pa sakam da go sovladam podobro, i zatoa me interesira nesto konkretno da napravam.
 2. Isak Keyten

  Што да се учи? LAMP vs MEAN

  Идните Веб девелопери ставени на раскрсница. Две моќни и скроз различни патеки се борат за фама. Кој од овие стакови мислите дека е попаметно да се учи во 2017та во Македонија? Иако MEAN зема замав со неговата скалабилност и унифициран јазик низ целиот стак, македонија слабо да чуе за користење...
На врв Дно